קורס מאנדיי למתחילים

שיעור מס' 15 – הרשאות עריכה בלוח

נגן וידאו

מילון מונחים

האפשרות לנהל את הרשאות הגישה לכל לוח. 

הבעלים של הלוח יכול להחליט על רמת חופש העריכה שהוא מאפשר לשאר החברים בלוח. 

לדוגמא – ניתן לאפשר גישה רק לעריכת התוכן בלוח ובכך למנוע מהחברים עריכה של מבנה הלוח.

סיווג המשתמש הגבוה ביותר שישנו בלוח.

לבעלים של הלוח יש הרשאת צפייה ועריכה בכל רכיב שקיים בלוח, יכולת ליצור אוטומציות ואינטגרציות וכן האפשרות להוסיף משתמשים ולאשר את הצטרפותם של משתמשים שביקשו להצטרף ללוח. 

המשתמש שהקים את הלוח נחשב באופן אוטומטי כ'בעלים'. במידה והוא רוצה בכך, יכול הבעלים להגדיר משתמשים נוספים כבעלים של הלוח.

כל שעליו לעשות הוא להיכנס לרשימת החברים בלוח (דרך כפתור Invite) וללחוץ על האייקון של הכתר ליד שמו של המשתמש שהוא רוצה להגדיר כ'בעלים' של הלוח.

ברגע שהאייקון יהפוך לכחול, נדע שהבעלים החדשים הוגדרו בהצלחה.

האפשרות להזמנת משתמשים נוספים ללוח שבו אנחנו מתנהלים.

לאחר שנלחץ על כפתור Invite ובמידה ויש לנו את ההרשאות הנדרשות, נוכל לצרף חברים חדשים, לראות מי הם המשתמשים שכבר חברים בלוח ומהו המעמד שלהם (בעלים/חברים/אורחים).

מאפשר להגביל את היכולת של המשתמשים לערוך את התוכן בעמודה מסוימת בלוח.

במקרה שנגביל את אפשרות עריכת העמודה, היכולת לערוך את העמודה תהיה אפשרית רק למשתמשים שמוגדרים כ'בעלים' של הלוח וכן משתמשים נוספים שנחליט להגדיר באופן ספציפי. 

 

מאפשר להגביל את היכולת של המשתמשים לצפות בעמודה מסוימת בלוח.

במקרה שנגביל את אפשרות הצפייה בעמודה, היכולת לצפות בתוכן של העמודה תתאפשר רק למשתמשים שמוגדרים כ'בעלים' של הלוח וכן משתמשים נוספים שנגדיר באופן ספציפי. 

על מנת להמחיש את הצורך בהגבלת צפייה של עמודה נביא דוגמא.

נניח שאנחנו רוצים ליצור לוח מסוים לעריכה וצפייה של כלל המשתמשים בחשבון אבל נרצה להסתיר מחלק מהמשתמשים עמודה ובה מידע הקיים בלוח אודות תשלומים וכספים.

במקרה כזה ניתן להגביל את הצפייה בעמודה זאת רק ל'בעלים' של הלוח וכן להגדיר באופן ספציפי את אנשי הכספים הרלוונטיים כבעלי הרשאת צפייה, ובכך להימנע מחשיפה נרחבת יותר של המידע המוצג בעמודה.